KOUČINK PRO ŽENY S PCOS

JAK PŘEVZÍT KONTROLU NAD SVÝMI SYMPTOMY?

To se můžeš naučit během naší 12 týdenní spolupráce

"Vím přesně, co mohu pro svůj typ PCOS udělat, abych se cítila lépe."

Chceš si také říci nahlas tuto větu? Jasně, možná právě nevěříš tomu, že se něco takového může stát. 

Syndrom polycystických vaječníků (PCOS) se stal Tvou nálepkou a Ty bloudíš v začarovaném kruhu různých informací a myšlenek, ze kterých plynou jen obavy. 

Napadají Tě tyto otázky?

Co vlastně PCOS je? Co ho způsobuje?
Jaký typ PCOS je ten můj?
Budu moci mít děti? Jak tomu můžu pomoci přirozeně?
Proč cítím tolik nepříjemných symptomů, na které nikdo nemá rady? 
Vyřeší vše hormonální antikoncepce?
Co pro mě znamená, že mi hrozí riziko vzniku diabetu?
Jak si mohu pomoci, aby se postupně upravoval můj menstruační cyklus, měla jsem ovulaci, abych dokázala konečně zhubnout, abych nebyla tak unavená, abych nebyla tak podrážděná, úzkostlivá, aby mě netrápilo akné, nepříjemné chloupky na těle, vypadávání vlasů, vyrážky, trávicí problémy...?

Vím, jak se cítíš.

Byla jsem také na této pomyslné "startovní čáře", když jsem diagnózu PCOS po několika letech obdržela. Také jsem hledala rady, informace, lékaře, terapeuty, výživáře, kteří by mi pomohli sestavit můj plán, který měl směřovat k tomu, abych vybalancovala hormonální bouři v mém těle, a dostala tak svoje příznaky pod kontrolu. Cílem pro mě bylo získat zpět svůj plnohodnotný život a podpořit tak i svou plodnost. Tuto diagnózu jsem, jako spousta žen, dostala v době, kdy jsem si přála otěhotnět.

Jaký je Tvůj cíl?

PCOS mi pomohl najít cestu zpět k mému ženství

Můj příběh

Ahoj, jsem Markét. 

Certifikovaná výživová poradkyně a hlavně jedna z vás žen, která také dlouhou dobu tápala ve všech otázkách týkajících se PCOS. Povedlo se mi najít pro mě správné informace a z tohoto začarovaného kruhu neustálého strachu, co se mnou bude, vystoupit. Nad svým PCOS jsem převzala kontrolu a rozhodla se dělat vše pro to, abych byla co nejzdravější - s vírou, že tím budou postupně mizet i mé symptomy. A začalo se tak dít. Postupně jsem eliminovala své symptomy, upravila si cyklus, přirozeně otěhotněla a nyní jsem maminkou zdravé holčičky.

Vrátila jsem se také zpět do života a díky PCOS jsem našla cestu zpátky k sobě. A nejen to. I ke svému ženství... 

Rozhodla jsem se přenést všechnu svou energii  na hledání informací, na čtení a studium problematiky týkající se PCOS, abych mohla pomáhat dalším ženám sestavovat jejich unikátní plány, které budou fungovat a přinesou jim zpět klid v jejich životě. Absolvovala jsem i kurzy v USA, abych měla ty nejčerstvější informace podložené mnohými studiemi. 

Nyní mám za sebou spolupráci s více než stovkou klientek s PCOS  a dalšími hormonálními potížemi. Většina z nich si v mnohých aspektech zkvalitnila svůj život, zbavila se řady nepříjemných symptomů, upravila svůj menstruační cyklus a podpořila tak svou plodnost.  PCOS se nedá vyléčit, každá žena však může převzít zodpovědnost za to, jak zdravá se bude cítit. Já u toho mohu být její průvodkyní.

"Markétka má úplně jiný přístup. Hned na začátku spolupráce mě překvapilo, kolik času mi věnovala, a poté jak propracovaný plán mi zaslala. Byla mi neustále k dispozici. Celou dobu mě podporovala a já se cítím mnohem lépe. "

Jak na každodenní rutinu bez stresu, která je základem úspěchu při léčbě PCOS?

Změny, které Tě nesmí stresovat

PCOS je velmi specifický zdravotní problém a vždy vyžaduje individuální přístup ke každé ženě. Je potřeba podle Tvých nejvýraznějších příznaků co nejpřesněji určit, o jaký typ PCOS se jedná. Díky tomu budeme vědět, od čeho se odrazit a sestavíme tak Tvůj plán. Změny ve stravě a životním stylu budeme postupně zavádět tak, aby Tě ještě více nestresovaly. Naopak Ti mají život usnadnit. Pomohu Ti vymyslet jednoduché kroky k tomu, jak nové návyky do každodenní rutiny zařadit tak, aby to pro Tebe byla zábavná cesta plná nového poznáni.

"Jsem z toho velmi nadšená. Tohle je komplexní péče, to není jen strava a proto se mi to tak líbí."

Už Tě nebaví zkoušet diety? Se mnou je nepotřebuješ...

Jak Ti mohu pomoci?

Sama jsem zvládla překonat PCOS správnou výživou a úpravou životního stylu. Mým cílem bylo žít zdravý život a otěhotnět, podařilo se mi to. Mohu Tě nasměrovat na stejnou cestu poznání a uvědomování si sebe sama. Nejde o dietu. Jde o život, ve kterém budou jasné všechny kroky, které děláme pro to, aby se naše tělo přirozeně - a v co největší míře vracelo do jeho optimálního zdraví.

Budeme společně pracovat na nových dlouhodobých návycích a na změně Tvého přemýšlení o PCOS.

"Už vím, že se PCOS nedá vyléčit, ale také vím, že se mohu cítit mnohem lépe, pokud se o sebe dobře starám."


Ano, program neslibuje vyléčení nebo garanci úspěchu. Vše je o hledání vás samých, o trpělivosti a důvěře k vašemu tělu, že dělá nejlépe, jak umí, a to tempem, které potřebuje.

K hodnocení pokroků však můžeme používat různá měřítka, která budou poukazovat na zlepšení Tvého stavu.

Jaké by bylo:

 • vrátit si ovulaci a zpravidelnit si svůj menstruační cyklus?
 • zvýšit svou hladinu energie během dne?
 • zlepšit akné a stav pokožky?
 • zmírnit růst ochlupení na místech, kde si ho nepřeješ?
 • zlepšit chuť na sex?
 • zmírnit stavy úzkostí, depresí, výkyvů nálad?
 • zlepšit trávicí potíže?
 • redukovat konečně svou hmotnost?
 • zmírnit neovladatelné chutě na sladkosti?
 • vědět už napořád, jak o sebe pěčovat...

Chceš vědět, jak mít svoje hormony v rovnováze?

Jak probíhá spolupráce se mnou?

Vše probíhá v rámci komplexního 3 měsíčního programu, kde budeme společně pracovat na udržitelných dlouhodobých změnách Tvých návyků tak, abys dosáhla výsledků, kterých si přeješ.

Začneme vyplněním podrobného vstupního dotazníku a následnou 60 min online konzultací, kde společně probereme, co Tě trápí, jaký je Tvůj cíl a sestavíme tak  plán. Možná si konečně budeš moci promluvit s člověkem, který pro Tebe bude mít pochopení, protože si prožil to samé, co Ty.

Pomohu Ti:

 • nastavit výživu - už budeš navždy vědět, jaká strava je pro Tebe vhodná a jak si každý den poskládat jídelníček
 • zařadit vhodné doplňky stravy - co vše je potřeba? Je to pouze všude zmiňovaný Inositol?
 • pohyb - vybereme  vhodnou pohybovou aktivitu právě pro Tebe
 • pravidelný spánek - spánkový rutina je základ úspěchu
 • probereme Tvou schopnost vyrovnávat se se stresem - je něco s čím se trápíš? Možná Ti to PCOS přišlo říct. Baví mě hledat psychosomatické aspekty problému.
 • odstranit z běžného života vše, co může symptomy zhoršovat (endokrinní disruptory, atd.)
 • schopnost věnovat se sama sobě - dopřáváš si dostatek odpočinku? Sebepéči?
 • Mohu s Tebou sdílet své poznatky a zkušenosti z mé cesty s PCOS, také ze studia kurzů nejen pro výživové poradce pro PCOS v Čr i zahraničí

Už konečně chápu, proč se mi to všechno dělo!

Jak probíhá 12 týdenní program?

 1. před začátkem spolupráce Ti zašlu dotazník
 2. spojíme se na vstupní konzultaci (60 min) na whatsappu - probereme, co tě trápí, doporučím Ti, jaké testy bude potřeba dodělat (co komunikovat s lékaři), určíme, jaký typ pcos bude Tvůj a společně nastavíme první kroky k návratu k hormonální rovnováze
 3. sestavím Ti osobní výživový a režimový plán - plán, jídelníček, který budeš mít už na celý život a jen se ho naučíš přizpůsobovat měnícím se podmínkám
 4. celých 12 týdnů Ti budu k dispozici na whatsappu, můžeš se mě kdykoli na cokoliv zeptat, také sem ráda posílám pravidelné tipy, články, atd. - získáš podporu osoby, která se dokáže vcítit do Tvé situace, dá Ti spoustu tipů a bude Ti po ruce po celou dobu plánu a na začátku změn v životě, které mnohdy bývají náročné 
 5. dle potřeby mi na whatsappu zašleš REPORT - co se daří, nedaří, jak se cítíš - plán takto můžeme dle Tvé potřeby pozměnit, přizpůsobit okolnostem, atd.
 6. další konzultaci uděláme po 4 a 8 týdnech (30 minut) - řekneš mi, jak se cítíš
 7. závěrečnou konzultaci uděláme po 12 ti týdnech (30-60 minut), klidně i s odstupem času, protože:

"To, jak se k sobě chováš dnes, se na Tvém cyklu a hormonálním zdraví projeví až za 100 dní!"

Prosím, mysli na to, že diagnostika je v rukou lékaře. V rámci výživového poradenství neléčím a neslibuji zázraky. Doporučuji kroky, které vedou k úpravě životního stylu, který je základem péče o naše zdraví a může pomoci s eliminací příznaků PCOS.

Věřím, že každá žena může eliminovat své symptomy a zlepšit si tak svůj život.

Chceš i Ty podniknout první kroky ke zdravějšímu životu?

Neváhejte a pojď se se mnou spojit!