Nutriční koučink pro ženy s PCOS

JAK PŘEVZÍT KONTROLU NAD SVÝMI SYMPTOMY?

To se můžeš naučit během naší spolupráce!

"Vím přesně, co mohu pro svůj typ PCOS udělat, abych se cítila lépe."

Už si také přeješ říci nahlas tuto větu? Jasně, možná právě nevěříš tomu, že se něco takového může stát. 

Syndrom polycystických vaječníků (PCOS) se stal Tvou nálepkou a Ty bloudíš v začarovaném kruhu různých informací a myšlenek, ze kterých plynou jen obavy. 

Napadají Tě tyto otázky?

Co vlastně PCOS je? Co ho způsobuje?
Jaký typ PCOS je ten můj?
Budu moci mít děti? Jak tomu můžu pomoci přirozeně?
Proč cítím tolik nepříjemných symptomů, na které nikdo nemá rady? 
Vyřeší vše hormonální antikoncepce?
Co pro mě znamená, že mi hrozí riziko vzniku diabetu?
Jak si mohu pomoci, aby se postupně upravoval můj menstruační cyklus, abych dokázala konečně zhubnout, abych nebyla tak unavená, abych nebyla tak podrážděná, úzkostlivá, aby mě netrápilo akné, nepříjemné chloupky na těle, vypadávání vlasů, vyrážky, trávicí problémy...?

Vím, jak se cítíš.

Byla jsem také na této pomyslné "startovní čáře", když jsem diagnózu PCOS po několika letech obdržela. Také jsem hledala rady, informace, lékaře, terapeuty, výživáře, kteří by mi pomohli sestavit můj plán, který měl směřovat k tomu, abych vybalancovala hormonální bouři v mém těle, a dostala tak svoje příznaky pod kontrolu. Cílem pro mě bylo získat zpět svůj plnohodnotný život a podpořit tak i svou plodnost. 

Jaký je ten Tvůj?

PCOS mi pomohl najít cestu zpět k mému ženství

Můj příběh

Ahoj, jsem Markét. 

Certifikovaná výživová poradkyně a hlavně jedna z vás žen, která také dlouhou dobu tápala ve všech otázkách týkajících se PCOS. Povedlo se mi najít pro mě správné informace a z tohoto začarovaného kruhu neustálého strachu, co se mnou bude, vystoupit. Nad svým PCOS jsem převzala kontrolu a rozhodla se dělat vše pro to, abych byla co nejzdravější - s vírou, že tím budou postupně mizet i mé symptomy. A začalo se tak dít.

Vrátila jsem se zpět do života a díky PCOS jsem našla cestu zpátky k sobě. A nejen to. I ke svému ženství... 

Rozhodla jsem se přenést všechnu svou energii  na hledání informací, na čtení a studium problematiky týkající se PCOS, abych mohla pomáhat dalším ženám sestavovat jejich unikátní plány, které budou fungovat a přinesou jim zpět klid v jejich životě. Nyní studuji kurzy v USA, abych měla ty nejčerstvější informace podložené mnohými studiemi.

"Markétka má úplně jiný přístup. Hned na začátku spolupráce mě překvapilo, kolik času mi věnovala, a poté jak propracovaný plán mi zaslala. Byla mi neustále k dispozici. Celou dobu mě podporovala a já se cítím mnohem lépe. "

Jak na každodenní rutinu bez stresu, která je základem úspěchu při léčbě PCOS?

Změny, které Tě nesmí stresovat

PCOS je velmi specifický zdravotní problém a vždy vyžaduje individuální přístup ke každé ženě. Je potřeba podle Tvých nejvýraznějších příznaků co nejpřesněji určit, o jaký typ PCOS se jedná. Díky tomu budeme vědět, od čeho se odrazit a sestavíme tak Tvůj plán. Změny ve stravě a životním stylu budeme postupně zavádět tak, aby Tě ještě více nestresovaly. Naopak TI mají život usnadnit. Pomohu Ti vymyslet jednoduché kroky k tomu, jak nové návyky do každodenní rutiny zařadit tak, aby to pro Tebe byla zábavná cesta plná nového poznáni.

"Jsem z toho velmi nadšená. Tohle je komplexní péče, to není jen strava a proto se mi to tak líbí."

Už Tě nebaví zkoušet diety? Se mnou je nepotřebuješ...

Jak Ti mohu pomoci?

Sama jsem zvládla překonat PCOS správnou výživou a úpravou životního stylu. Mohu Tě nasměrovat na stejnou cestu poznání a uvědomování si sebe sama. Nejde o dietu. Jde o život, ve kterém budou jasné všechny kroky, které děláme pro to, aby se naše tělo přirozeně - a v co největší míře vracelo do jeho optimálního zdraví.

Budeme společně pracovat na nových dlouhodobých návycích a na změně Tvého přemýšlení o PCOS.

"Už vím, že se PCOS zřejmě nedá vyléčit, ale také vím, že se mohu cítit mnohem lépe, pokud se o sebe dobře starám."


Ano, program neslibuje vyléčení nebo garanci úspěchu. Vše je o hledání vás samých, o trpělivosti a důvěře k vašemu tělu, že dělá nejlépe, jak umí, a to tempem, které potřebuje.

K hodnocení pokroků však můžeme používat různá měřítka, která budou poukazovat na zlepšení Tvého stavu.

Jaké by bylo:

 • zvýšit svou hladinu energie během dne?
 • zlepšit akné a stav pokožky?
 • zmírnit růst ochlupení na místech, kde si ho nepřeješ?
 • zlepšit chuť na sex?
 • zmírnit stavy úzkostí, depresí, výkyvů nálad?
 • zlepšit trávicí potíže?
 • redukovat konečně svou hmotnost?
 • zmírnit neovladatelné chutě na sladkosti?
 • zpravidelnit si svůj menstruační cyklus?

Chceš vědět, jak mít svoje hormony v rovnováze?

Jak probíhá spolupráce se mnou?

Vše probíhá v rámci komplexního 4 týdenního  programu, kde budeme společně pracovat na udržitelných dlouhodobých změnách Tvých návyků tak, abys dosáhla výsledků, kterých si přeješ.

Začneme vyplněním podrobného vstupního dotazníku a následnou 60 min online konzultací, kde společně probereme, co Tě trápí, jaký je Tvůj cíl a sestavíme tak  plán. Možná si konečně budeš moci promluvit s člověkem, který pro Tebe bude mít pochopení, protože si prožil to samé, co Ty.

Pomohu Ti nastavit výživu, zařadit vhodné doplňky stravy, pohyb, pravidelný spánek, probereme Tvou schopnost vyrovnávat se se stresem, schopnost věnovat se sama sobě... Mohu s Tebou sdílet své poznatky a zkušenosti z mé cesty s PCOS, také ze studia kurzů pro výživové poradce pro PCOS v zahraničí.


TIP: Chceš využít jednorázové konzultace? Pošli mi vyplněný dotazník a na jeho základě s tebou budu na konzultaci sdílet své tipy, na co se ve Tvém případě zaměřit. 

Už konečně chápu, proč se mi to všechno dělo!

Co všechno získáš v rámci 4 týdenního programu?

 • Vstupní konzultaci (60 min), na které probereme, jaký typ pcos bude ten Tvůj a společně nastavíme strategii pro jeho zvládnutí
 • Získáš informace o tom, zda jsou všechna doporučení nevyhnutelná (eliminace různých skupin potravin, zařazování určitých doplňků stravy, další restrikce...)
 • Získáš podporu osoby, která se dokáže vcítit do Tvé situace, dá Ti spoustu tipů a bude Ti po ruce po celou dobu plánu, kdy budeš moci konzultovat vše, co budeš potřebovat (online komunikace, hlasové zprávy, emaily...)
 • V rámci osobního výživového plánu získáš svůj jídelníček a základní kroky, které budou přispívat k návratu k Tvé přirozené hormonální rovnováze

Diagnostika je v rukou lékaře. V rámci výživového poradenství neléčím a neslibuji zázraky. Doporučuji kroky, které vedou k úpravě životního stylu, který je základem péče o naše zdraví a může pomoci s eliminací příznaků PCOS.

Věřím, že každá žena může eliminovat své symptomy a zlepšit si tak svůj život. 

Chceš i Ty podniknout první kroky k lepšímu životu? 

Neváhejte a pojď se se mnou spojit!