SAMA JSEM SI TO MUSELA VYBOJOVAT

a nelituji ani jednoho kroku do neznáma

Věnuji se preventivní a funkční výživě, kde se neřeší jen nastavení jídelníčku jako takového za určitým cílem, ale bere se v potaz celý život klienta. Studuji vliv stravy a životního stylu na hormonální rovnováhu, autoimunitní onemocnění, na naši imunitu mikrobiom. 

Být "tak akorát" pro mě znamená být v souladu sama se sebou. S mým životem, s tím, jaké mám vztahy a jak o sebe pečuji - na úrovni těla i duše.

Jsem certifikovaná výživová poradkyně, která neustále hledá odpovědi na spousty otázek týkajících se prevence a zdraví. Studium výživy je pro mě několikaletou cestou hledání vlastní rovnováhy a fyzické i duševní pohody. Práce na sobě je ale cesta na celý život. Mým snem je být průvodcem těm, kteří se na sebe chtějí víc naladit skrze změny v přemýšlení nejen o své životosprávě, ale i v přístupu k sobě sama.

Za vším stojí nějaký příběh, hodně slepých uliček a dost podstatných pádů, které jsem nakonec pojala za svou příležitost. 

Netajím se tím, že jsem si prošla poruchami příjmu potravy. Nyní to považuji za svou přednost. Problémy s jídlem ovlivňují celý náš život a často si ani nepřipouštíme, že se něco takového děje. Tak tomu bylo i u mě  - do doby, než mi došlo, že to celé jen o jídle prostě není. Chci inspirovat, že všechno se dá překonat. Musela jsem se podívat na to, proč ten kolotoč vzorců chování vznikl. Mezitím probíhalo dlouhé hledání toho, co dnes vlastně znamená normálně, dostatečně, zdravě jíst. Odpovědí a pohledů na věc je tolik!

Proto i název projektu. Být "tak akorát". Uvědomit si, že jsem "v pořádku" tak, jak jsem a hledat cestu, ve které mi bude nejlépe - fyzicky i psychicky. Ráda bych k tomu vedla každého, kdo se mnou bude spolupracovat. V roli klienta jsem ve světě výživy hledala ucelený přístup k tomu, co všechno se mi dělo. Nakonec z toho vzniklo to, že chci pomáhat druhým - dát vám prostor, naslouchat, pomoci najít větší rovnováhu. 

"K tématu zdraví mě to táhlo vždycky..."

Vystudovala jsem zdrávku, pak předškolní a mimoškolní pedagogiku. Asi pět let jsem byla učitelkou v mateřské škole. Práce s dětmi je krásná, ale přišla chvíle, kdy mi díky rychlému tempu začalo být zle. Tělo zastavilo. Musela jsem hodně zpomalit a zamyslet se, jestli chci svůj život přežít nebo ŽÍT. Začala jsem pomalu signálům těla naslouchat a došlo mi, že už není na místě ztrácet čas přemýšlením o tom, jestli si můžu dovolit dělat něco, co miluju a má to pro mě větší smysl. Nejen výživa byla v této době jednou ze zásadních zbraní na cestě k uzdravení. 

"Na všechno je vždy ten správný čas."

Zásadním zlomem v mém životě byla diagnóza PCOS, která mi dala odpovědi na mnohé otázky, které jsem považovala za neřešitelné. Týkaly se mnoha problémů na těle. Nenašla jsem nikoho, kdo by se mnou vše řešil, tak jsem začala hledat sama. A vyplatilo se, odpovědi jsem našla a vrátila se zpět do aktivního života. Nad svým PCOS jsem převzala kontrolu a rozhodla se dělat vše pro to, abych byla co nejzdravější - s vírou, že tím budou postupně mizet i mé symptomy. A začalo se tak dít. Postupně jsem eliminovala své příznaky, upravila si cyklus, přirozeně otěhotněla a nyní jsem maminkou zdravé holčičky.

Před třemi lety jsem se rozhodla přenést všechnu svou energii na hledání informací, na čtení a studium problematiky týkající se PCOS, abych mohla pomáhat dalším ženám sestavovat jejich unikátní plány, které budou fungovat a přinesou jim zpět klid v jejich životě. Absolvovala jsem i kurzy v USA, abych měla ty nejčerstvější informace podložené mnohými studiemi.

Nyní mám za sebou spolupráci s více než stovkou klientek s PCOS a dalšími hormonálními potížemi. Většina z nich si v mnohých aspektech zkvalitnila svůj život, zbavila se řady nepříjemných symptomů, upravila svůj menstruační cyklus a podpořila tak svou plodnost. PCOS se nedá vyléčit, každá žena však může převzít zodpovědnost za to, jak zdravá se bude cítit. Já u toho mohu být její průvodkyní.

Co můj volný čas?

Když nepracuji nebo neležím v knihách :-), ráda chodím ven, cvičím SM systém, vařím nebo něco sázím na zahradě. Nově jsem maminka na plný úvazek a moc si to užívám!

Dělejme pro sebe to nejlepší, co můžeme - vždy máme volbu a naše tělo to vždy vnímá!


Kde získávám informace

  • Kurz pro výživové poradce pro PCOS v USA
  • Absolvovala jsem mnohé přednášky, semináře, webináře  o hormonálním zdraví, syndromu PCO
  • Poradce pro výživu - Akademie výživy a sportu NutriAcademy, s.r.o. 
  • Strava a imunitní systém, Poradce pro výživu a suplementaci, Cesta za vysněnou postavou  - ATAC spol. s.r.o. - studium pod vedením pana Mgr. Martina Jelínka
  • FitNut akademie - studium výživy a fitness
  • Semináře funkční výživy, Doplňky stravy v klinické praxi  - Institut funkční medicíny a výživy
  • Semináře Funkční potraviny, Léčebné koření - Škola klinické naturopatie
  • Kurz sportovní výživy - Běhej srdcem
  • Instruktor metody spirální stabilizace (SM systém)